W dniu 17 kwietnia br. na obiekcie KP PSP w Sokołowie Podlaskim został rozegrany V Ogólnopolski Turniej Drabin Hakowych, który rozpoczął cykl rywalizacji w Pucharze Polski o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. W piątej edycji wystartowała rekordowa liczba 117 zawodników z Polski i Ukrainy. Rezultaty, które zanotowano świadczą o bardzo dobrym poziomie przygotowania startujących strażaków w tym okresie i są gwarancją ciekawej rywalizacji w bieżącym sezonie, który zostanie uwieńczony rozegraniem Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym.

W klasyfikacji międzynarodowej zawodów zwyciężyłAndriej Poliszczuk z Ukrainy z czasem 14,20 sekundy , natomiast w klasyfikacji krajowej najlepszy był Bartłomiej Siepietowski (KM PSP Kraków) z czasem 14,76 sekundy. Wśród biorącej w zawodach reprezentacji Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie najlepsze wyniki uzyskali : Krzysztof Mazur-15,46 sekundy, który zajął VII miejsce w klasyfikacji krajowej, Sebastian Jakubiak-15,98 sekundy (XI miejsce) oraz Michał Gąska-16,40 sekundy (XVI miejsce). Należy podkreślić bardzo sprawne przeprowadzenie turnieju pomimo dużej liczby startujących oraz zapewnienie ekipom biorącym udział w imprezie optymalnych warunków socjalnych i treningowych przez gospodarza zawodów.