VIII Podlaski Turniej w Drabinie Hakowej, który 11 września został przeprowadzony na terenie KM PSP w Białymstoku wyłonił najlepszych zawodników w konkurencji wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni.

Wśród reprezentantów SA PSP w Krakowie najlepsze wyniki osiągnęli:

- KRZYSZTOF MAZUR - czas 15,59 sekundy (VI miejsce)
- SEBASTIAN JAKUBIAK - czas 16,33 sekundy (XIV miejsce)
- KRZYSZTOF BAŁATA - czas 17,52 sekundy (XXXII miejsce)

Zwyciężył Mistrz Polski w tej konkurencji- Bartłomiej Siepietowski z woj. małopolskiego z czasem 14,93 sekundy. Startowało 83 zawodników.

Z kolei w II Warmińskim Turnieju w Dwuboju Pożarniczym startujący zawodnicy z
10 Komend Wojewódzkich oraz szkół pożarniczych z Krakowa i Częstochowy rywalizowali w pożarniczym torze-100 metrów oraz wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej. Szczególnie w tej pierwszej konkurencji dzięki znakomitym warunkom panującym na stadionie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego padły rewelacyjne wyniki. Zwyciężył Mateusz Brzoza z woj. opolskiego z czasem 16,21 sekundy, natomiast Krzysztof Mazur (SA PSP Kraków) zajął XII miejsce z czasem 17,70 sekundy.
W klasyfikacji dwuboju pożarniczego zwyciężył Mirosław Cyrson z woj. pomorskiego z czasem łącznym 31,88 sekundy. Startowało 86 zawodników.

Najlepsze wyniki reprezentantów SA PSP w Krakowie w dwuboju pożarniczym zanotowali:
-KRZYSZTOF MAZUR – czas 33,84 sekundy ( XI miejsce)
-KRZYSZTOF BAŁATA – czas 35,23 sekundy (XX miejsce)