Prawie 100 zawodników reprezentujących 9 województw oraz 3 szkoły pożarnicze wzięło udział w XVIII Turnieju We Wspinaniu Przy Użyciu Drabiny Hakowej w Chorzowie zorganizowanym przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej. W zawodachkończących sezon sportu pożarniczego 2012 wystąpili również zawodnicy z Czech i to właśnie Kamil Bezruć, który uzyskał czas 14,48 sekundy został zwycięzcą turnieju.

Najlepszy wynik wśród reprezentantów Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie osiągnąłKrzysztof Mazur zajmując X miejsce z czasem 15,69 sekundy. Turniej w Chorzowie był ostatnią imprezą wchodzącą w skład Pucharu Polski w Drabinie Hakowej o Puchar Komendanta Głównego PSP. W bieżącej edycji Pucharu wysokie VI miejsce zająłKrzysztof Mazur z 48 punktami zdobytymi w 7 turniejach. Drugi z naszych zawodnikówSebastian Jakubiak zdobywając 5 punktów w 2 turniejach zajął XVIII miejsce w klasyfikacji generalnej. W czasie uroczystego zakończenia zawodów akt powołania do kadrynarodowej w sporcie pożarniczym na 2013 rok otrzymał Krzysztof Mazur