W dniu 6 czerwca br. w Ostrowcu Świętokrzyskim z udziałem członków Kadry Narodowej w Sporcie Pożarniczym zostały rozegrane ostatnie zawody szczebla centralnego przed najważniejszą imprezą sezonu czyli Międzynarodowymi Mistrzostwami Polski, które odbędą w dniach 3-5 lipca br. Reprezentanci Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie potwierdzili dobre przygotowanie do Mistrzostw zajmując kilka czołowych miejsc w poszczególnych konkurencjach.

W konkurencji pożarniczego toru przeszkód 100 metrów VII miejsce z czasem 17,44 sekundy zająłKrzysztof Bałata, natomiast dziesiąty był Karol Góra 17,73 sekundy. W konkurencji wspinania przy użyciu drabiny hakowej wysokie VI miejsce zdobył Sebastian Jakubiak uzyskując czas 15,30 sekundy, czternasty był Krzysztof Bałata z czasem 15,75 sekundy. W klasyfikacji końcowej dwuboju pożarniczego z czasem łącznym 33,19 sekundy VII miejsce zajął Krzysztof Bałata, jedenasty był Sebastian Jakubiak- czas 33,54 sekundy. Zawody wygrał Mirosław Cyrson z woj. pomorskiego z czasem 31,05 sekundy, który wyprzedził absolwenta SA PSP Kraków Krzysztofa Mazura (woj. małopolskie) – czas 32,13 sekundy.