Szyb Daniłowicza, w którym rozgrywały się zawody stał się na czas ich trwania klatka schodową wieżowca. Trzyosobowe drużyny nie miały łatwego zadania. Ponad sto metrów, które dzieliła linia startu od powierzchni drużyny pokonywały w pełnym wyposażeniu, czyli w ubraniach ochronnych, hełmach, aparatach powietrznych, razem z tym wyposażeniem każdy zawodnik ważył o około trzydzieści kilogramów więcej!!

Pełne umundurowanie bojowe, zupełnie jak w przypadku prawdziwej akcji ratowniczej. Strażacy ze Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie pokazali bardzo wysoką formę i tym samym zdominowali zawody. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: asp. Marcin Zdziebło, str. kdt Paweł Woźnica, i str. kdt Paweł Hess. Druga drużyna str. kdt Maciej Janicki, str. kdt Mateusz Caban i str. kdt Rafał Bereza. 
Pomimo krótkich przygotowań do zawodów, które rozpoczęły się w listopadzie obie drużyny osiągnęły wspaniały wynik. I tak, drużyna numer 1 uzyskała wspaniały wynik 4 min. 38 sek. WYGRYWAJĄC ZAWODY. Natomiast drużyna numer 2 zajęła wspaniałe drugie miejsce. Należy podkreślić, że w zawodach brała udział duża liczba drużyn, a z roku na rok rywalizacja jest na coraz wyższym poziomie. Świadczy to o wartości osiągniętych rezultatów. Zawody przebiegały w miłej atmosferze fair play i zakończyły się uroczystym rozdaniem nagród w Komorze Warszawa w towarzystwie wielu ważnych osobistości. Mamy nadzieję, że nasi dzielni strażacy spotkają się na zawodach za rok i po raz kolejny udowodnią swoją siłę i świetne przygotowanie tak bardzo potrzebne w naszej służbie!!

Opracowanie: asp. Marcin Zdziebło, Gabriela Kaczor SA PSP w Krakowie
Zdjęcia: str. kdt Paweł Jankowski