21 grudnia 2023 roku słuchacze, kadeci i kadra Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie odwiedzili Klinikę Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, aby podzielić się świąteczną radością z podopiecznymi Fundacji na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową "Wyspy Szczęśliwe". To wyjątkowe spotkanie miało na celu nie tylko przekazanie prezentów świątecznych, ale także wsparcie finansowe na leczenie, a także chwil zapomnienia o trudach związanych z chorobą.

W trakcie spotkania strażacy ze Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie zorganizowali także pokaz pierwszej pomocy, opowiadali o trudach bycia strażakiem oraz dzielili się wiedzą na temat bezpieczeństwa.

Spotkanie z dziećmi było wyjątkową okazją do budowania więzi społecznej i przekazania ducha solidarności. Strażacy, mimo wymagającego zawodu, postanowili poświęcić czas i uwagę potrzebującym, co świadczy o ich niezwykłej empatii i zaangażowaniu społecznym.

Dzieciom zostały wręczone prezenty świąteczne, które miały na celu przyniesienie uśmiechu na ich twarze i uczynienie tego szczególnego czasu jeszcze bardziej magicznym.

Mamy nadzieję, że ta inicjatywa przyniosła chwile radości oraz dodatkowe wsparcie dla dzieci leczących się w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym kadetom, słuchaczom i kadrze za ich serce, które bije dla dobra wspólnoty i dla chwil szczęścia, jakie przynieśli dzieciom. Niech ta świąteczna inicjatywa będzie inspiracją dla wszystkich do czynienia dobra wokół siebie.

 

 

Opracowanie: mł.bryg. Artur Luzar

Zdjęcia: Archiwum SA PSP w Krakowie