W dniu 9 kwietnia br. reprezentacja Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie wzięła udział w VII edycji Halowego Turnieju Drabin Hakowych, który został przeprowadzony na krytej wspinalni Komendy Powiatowej PSP w Sokołowie Podlaskim.

W zawodach wystartowało ponad 100 strażaków z Polski oraz goście z Ukrainy i Białorusi. Pomimo, że turniej w Sokołowie Podlaskim otwiera nowy sezon rywalizacji w sporcie pożarniczym startujący zawodnicy uzyskali bardzo dobre rezultaty, co zapowiada ciekawą rywalizację w tegorocznym Pucharze Polski i Mistrzostwach Polski. Zwycięzcą turnieju głównego został Aleksander Andrijczuk z Ukrainy z czasem 13,38 sekundy, który wyprzedził Tobiasza Klamę (woj.opolskie) 14,32 sekundy oraz Bartłomieja Siepietowskiego (woj.małopolskie) 14,37 sekundy.

W biegach dodatkowych najlepsi zawodnicy dali pokaz swoich nieprzeciętnych umiejętności uzyskując jeszcze lepsze czasy :

-Aleksander Andrijczuk 13,30 sek.

-Bartłomiej Siepietowski 13,79 sek.

Najlepszy wynik wśród zawodników SA PSP w Krakowie uzyskał Sebastian Jakubiak, który z czasem 15,75 sekundy zajął VIII miejsce w klasyfikacji krajowej i zdobył punkty do klasyfikacji Pucharu Polski w Drabinie Hakowej o Puchar Komendanta Głównego PSP. Gratulujemy.

Opracowanie: mł. bryg. Dariusz Maczuga